پیغام نویسنده وبلاگ :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی، به وب سایت من خوش آمدیدخوشحال می شم برای هرچه بهتر شدن مطالب وب سایت، از نظرات و پیشنهادات سازنده شما استفاده کنم. از شما تقاضا می کنم در بهتر شدن كیفیت مطالب، یاری ام کنید. ممنونم از لطفتون
 
روستای بنسبرد واقع در دهستان کوهمایی بخش روداب
نوشته شده در دوشنبه 14 اردیبهشت 1394
ساعت : 12:26 ب.ظ
نویسنده : چمران

 

بنسبرد، روستایی با فاصله حدود 35 کیلومتری از مرکز بخش روداب که حدود 17خانوار در این روستا ساکن بوده و عمده فعالیت آنها دامداری و کشاورزی می باشد. این روستا دارای 2 قنات بوده که از یک قنات آن صرفاً برای مصرف آب آشامیدنی استفاده می شود و از دومی برای کشاورزی. البته بنا به گفته اهالی روستا، قناتی که برای کشاورزی استفاده می شود، چندوقتی است که آب آن بسیار کم شده و نیاز به لایروبی دارد. برخی هم دلیل کم شدن آب این قنات را انفجارهایی که در معدن منگنز نزدیک روستا انجام می شود، می دانند که باعث انسدادی این قنات شده است.

هنگام گذر از این روستای محروم آنچه بیش از هر چیز توجه ما را به خود جلب نمود معدن منگنزی بود که در فاصله چند صدمتری از این روستا قرار داشت معدنی که عواید آن به اشخاصی می رسید که نه تنها بومی این منطقه نبوده بلکه حتی از شهروندان سبزوار نیز نمی باشند و استفاده چند میلیونی از این منطقه نموده و نه تنها هیچگونه منفعتی برای این روستا نداشته بلکه باعث خرابی جاده، قنات روستا و ... نیز می شود. نکته قابل توجه تر این است که این افراد از آب قنات روستا که جهت مصرف آب آشامیدنی روستا می باشد استفاده می نمایند و در ازای آن هیچ مبلغی پرداخت نمی کنند. البته این مسئله فقط مربوط به روستای بنسبرد نیست آن طور که روایت می شود کلیه معادن موجود در بخش روداب که از لحاظ معدنی جزء رتبه های اول استان می باشد به ثبت اشخاصی رسیده است که هیچ ربطی به بخش ندارند و تنها سودی که به این بخش می رسانند، خرابی جاده و قنات و ... می باشد.


 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic